Hyaluronik Asit Dolgu // Dolgu Maddesi

Kırışıklık Nasıl Oluşur ?
 
Yaşlanmayla uyumlu olarak deri altında bulunan kollojen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağ yavaş yavaş yıpranır. Kendi içinde kırılmalara uğrar. Üstüne eklenen mimik çizgileri ile gözle görülür çukurlar oluşmaya başlar. Çevresel hava kirliliği, sigara, yeterli su içme alışkanlığının olmaması cildin düzenli temizlenip, nemli tutulmaması da buna eklenince yüzde elastikiyet kaybı, kırışma ve çukurlar oluşur.
 
Hyaluronik Asit Dolgular 
 
Yapı taşı hyaluronik asit olan dolgular kalıcı dolgu değildir. Vücudumuzda kıkırdak ve bağ dokumuza bulunan ana yapı taşımız olan hyaluronik asit laboratuvar ortamında üretilmiş şekli dolgu maddesi olarak tercih sebebimizdir. Kalıcı dolgular zaman içerisinde vücutta yabancı madde reaksiyonu gösterip problemlere sebebiyet verebilmektedir. Hyaluronik asit dolgularda böylesine büyük problemlerle karşılaşmamız tercih nedenimizdir.
 
Hangi amaçla dolgu maddesi uygulanır?
 
Daha çok yüzün alt bölgesi dediğimiz burun kenarlarından çeneye kadar inen bölgedeki çukuru (Nazolabial Bölge) doldurmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, 2 kaş arası derin çizginin yok etmek, elllerde oluşan çukurlanmaları gidermek, çene bölgesini belirginleştirmek, dudakları dolgun gösterebilmek ve şekil verebilmek için uygulanır.
 
Dolgu Maddesi Nasıl Uygulanır ?
 
Uygulama yapılacak bölge temizlenir. Lokal anestetik madde sürülür. Kendine özgü enjektörü ile dolgu maddesi cilde uygulanır. İşlem 10 dakika kadar sürer. Uygulama hemen hemen ağrısızdır.
 
Uygulama sonrası oluşacak problemler nelerdir?
 
Hemen hemen yoktur. Kişi 15-20 dakika sonra hiçbir şey olmamış gibi işine dönebilir. Uygulayana bağlı olarak enjeksiyon yerinde morarma olabilir.
 
Etkisi ne zaman başlar ?
 
Yapıldığı anda etki başlar. Kalıcılığı seçilen konsantrasyona ve kişinin problemine göre en az 1 sene sürer.
 
Bu yazı bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. 

Randevu almak ister misiniz?