Mezolitfing

Bağ dokusunun tedavisi anlamına gelen mezoterapi, kozmotolojide ilk kullanımına Fransa’da 1952’de başlanmıştır. Günümüze dek pek çok merkezde kullanılan ilaç kombinasyonları geliştirilerek yapılmaktadır. Bu tedavi yönteminde ilaç sadece bölgesel yapıldığından genel dolaşıma katılmaz ve ilaçlara bağlı olabilecek yan etki sıfırlanır.
 
Cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, çeşitli eser elementler ve hyaluronik asidin kendine özel ince uçlu iğneleri yardımı ile cildin meze tabakasına enjekte edilmesidir. Kişiye özel hazırlanan ilaç formülleri ile bağ dokusu onarılır. Cilt beslenir ve gençleşir. Problemin büyüklüğüne göre seans sayısı belirlenir. Seçilen ilaç çeşidine göre seans aralığı ayarlanır. Her yaşta kişiye ihtiyaç doğrultusunda güvenle yapılır.
 
Düzenli yapılan mezolifting tedavileriyle cildin yaşlanmaya karşı gelebilmesi sağlanır ve yıpranması önlenir. Cildin nem tutması artar. Bağ dokusu sıkılaşır. Lifting etkisi belirginleşir. 
 
Mevsim değişimlerinde özellikle uygulanması önerilir.
 
Bu yazı bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. 

Randevu almak ister misiniz?