Kimyasal Lipoliz

Lipoliz nasıl etki eder ?
 
Kimyasal liposuction olarak da isimlendirebileceğimiz lipoliz, seçici olarak yağ hücresinin hücre duvarını tahrip eder. Zarar gören yağ hücresi hücre bütünlüğünü kaybeder ve vücut tarafından yabancı cisim kabul edilerek yok edilir. Tüm yağ hücrelerini yok etmek hedef değildir. Sonuçta destek ve depo görevini sürdürebilecek yağ hücresi kalacağından bölgesel yağ fazlalıklarının tedavisinde liposuction ameliyatına alternatif olarak düşünülebilir.
 
Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır ?
 
Bölgesel zayıflama (incelme), ana kullanım yeridir. Selülit tedavisinde de etkili yardımcı tedavi metodudur. Ama bir zayıflama, kilo verme yöntemi değildir. Kilo vermenin ana yolu düzenli beslenme ve egzersizdir. Lipoliz kilo vermeye rağmen gitmeyen lokal fazlalıklar için çok etkilidir. Örneğin göbek ve basen bölgesine birikmiş yağlar, kol kalınlaşması vb.
 
Lipoliz hangi bölgeye uygulanır ?
 
Gıdı fazlalığından göz altı torbalanmasına, basen karın bacak içi tüm vücuda uygulanabilir.
 
Bu yazı bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. 

Randevu almak ister misiniz?