LPG Tedavisi

Tamamen basınç sistemi ile vücuda elektrik akımı veya ısı vermeden yapılan bir lenf masajıdır. Aletin özelliklerinden kaynaklanan tedavi edici etkisi aşikardır, lenf akışı düzenlenir. Bağ dokusundaki kollojen ve elastin aktiflenir. Gevşeklikler toplanır. Selülit çözülür. Deri daha genç ve pürüzsüz görünüme kavuşur. Ayrıca, alet üzerindeki farklı programlarla yağ aktivasyonu arttırıldığından lokal incelmeye (bölgesel zayıflamaya) faydası olur. Gebelik sonrasında normal doğumdandan hemen sonra, sezeryan ameliyatını takiben 3 ay sonra başlamak uygundur. Tüm vücuda uygulanan bir masaj olduğundan farklı bölgelerdeki farklı sorunlara yönelik tedaviyi aynı seansta, aletin programı ile oynayarak yapabilmekteyiz. 10 seanslık paket programlar uygulanmaktadır. Kişinin problemine göre mezoterapi, lipoliz veya karboksiterapi ile kombine edilebilir.
 
LPG nin özelliği aspirasyon (emme) ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodu uygulamasıdır. Bu metoda da endermoloji denir.
 
LPG nin hastaya ve uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup, başlıklarında yoğunluk, hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.
 
Ana olarak LPG’nin kullanım alanları:
  1. selülit
  2. lokal incelme (bölgesel zayıflama)
  3. vücut gevşekliği, bacak içi kol sarkmaları karın sarkması
  4. popo kaldırma
  5. liposuction ameliyatından sonra dolaşım düzenleyici olarak
 
Bu yazı bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. 

Randevu almak ister misiniz?