LPG Tedavisi

Mezoterapi nedir ?
 
İlaçların çoklu mikroenjeksion tekniği ile cildin mezoderm tabakasına yapılan tedaviye mezoterapi denir. Kozmotoloji dışında da mezoterapi ile çeşitli tedaviler yapılmaktadır. Ağrı tedavileri, cilt hastalıklarında, çeşitli kas ve tendon yırtılmalarında yandaş bazen de tek başına mezoterapi tedavisi uygulanır. Mezoterapi, 1987 yılında Fransız tıp akademisi tarafından tamamlayıcı tıbbi uygulama olarak kabul edilmiştir. Estetik alanında, basit güvenilir olması nedeniyle de selülit, kilo kaybı ve lokal incelme alanında kullanılmaktadır. Cilt gençleştirme amaçlı özellikle yüz cildine uygulanmaktadır.
 
Mezoterapinin selülite etkisi nedir ?
 
Bu soruyu cevaplamadan önce selülit nasıl oluşur onu anlamamız lazım. Tıbbi deyimi lipodistrofi olan selülit, deri altında dolaşımın bozulmasına bağlı olarak yaş hücrelerinin geri dönüşümlü şişmesi, gruplar oluşturması ile sonucunda derinin portakal kabuğu gibi görünmesidir. Teşhisi kişi genelde kendi koyar. Cilt sıkıştırıldığında ortaya çıkan girinti çıkıntılar bizi çözüm aramaya zorlar. Vücudun her yerinde oluşabilir. Ama en çok bacak, popo ve baldırların arka tarafını sever. Kadınlarda daha sık görülür. Nedeni aylık periyodun yumurtlama döneminde salgılanan FSH hormonu ve östrojen hakimiyetidir. Tiroit hormonları, kalıtım ve bazı yiyecekler de suçlanmaktadır. Dolaşım yetmezliği ya da bozukluğundan kastedilen ise tam bir kısır döngüdür. Kişinin bağ dokusunda ki herhangi bir nedene bağlı oluşan problem ile hücre dışına su kaçışı olur. Bir yandan da yağ kümecikleri damarlar etrafına birikmekte, doku damar arasındaki madde alışverişi yani kapiller dolaşım iyice bozulmaktadır. Mezoterapi tedavisinde amaç bu kısır döngüyü kırmak, hücre dışına su kaçışını engellemek ve dolaşımı düzenlemektir. Burada fark edilmesi gereken selülit tedavisinin oluşum nedenini ortadan kaldırmadığı, sadece olmuş olanı düzelttiği ve olacak olanı engellemeye çalıştığıdır. Yani, selülit kronik bir dolaşım bozukluğudur. 15 -20 seans gibi tedavilerle iş bitmez. Problemin derecesine göre kişi gözetim altında olmalı periyodik aralıklarla tedavisine devam etmeli, sorununun sadece kozmetik bir problem olmadığını bilmelidir.
 
Mezoterapi selülitin bulunduğu her yere uygulanır mı ?
 
Evet selülitin bulunduğu her yer uygulanabilir. Unutulmaması gereken bazen kombine tedavilerin daha iyi ve çabuk sonuç verdiğidir. Örneğin; mezoterapi lenf drenaj, mezoterapi LPG gibi.
 
Mezoterapi seansları ne kadar sürer ?
 
Mezoterapi seansları 10 dakika kadar sürer.
 
Mezoterapi uygulaması kaç seans sürer ?
 
Mezoterapi uygulamasındaki seans adedi problemin derecesine ve tekli mi yoksa kombine tedavi mi yapılacağına göre değişir. Kişiyi, problemi ve yandaş sorun olup olmadığını görmeden mezoterapi seans sayısı hakkında fikir belirtmek doğru değildir.
 
Mezoterapinin yan etkisi var mıdır ?
Doğru ilaçların uzman bir hekim tarafından uygulandığı durumlarda yan etkisi bulunmamaktadır.
 
Mezoterapi uygulaması ağrılı mıdır ?
 
Mezoterapi uygulaması ağrılı değildir.
 
Mezoterapinin avantajları nelerdir ?
 
Mezoterapi işlemi direkt problemli bölgeye yapıldığından sonuç daha kısa sürede alınır.
 
Selülit ve lokal incelme tedavisinde kişiye göre seçilen ilaçlarla mezoterapi en yüz güldürücü tedavi methodudur.
 
Bu yazı bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. 

Randevu almak ister misiniz?