Terleme Tedavisi

Koltuk altı, el ve ayak bölgelerinde normalin üstünde oluşan tereleme sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bir problemdir. Çeşitli sebeplerle oluşan aşırı terlemeyi dengelemek ve normal sınırlara indirebilmek için botoks tedavisi uygulamaktayız. 
 
Tedavi ne kadar süreyle etkilidir ?
 
İlk kez yapıldığında 4-6 ay etkilidir. Tekrarlayan uygulamalarda etki süresi uzar. 
 
Kimlere yapılabilir ?
 
Kas hasatalığı olmayan, uygulanacak bölgede açık yarası olmayan, kemoterapi radyoterapi görmeyen, gebe ve emzikli olmayan herkese güvenlen yapılabilir.
 
Nasıl etki eder?
 
Ter bezlerini uyaran sinir uçlarından uyarıcı madde salınmasına engel olarak etki göstermektedir.
 
İşlem ağrılı mıdır ?
 
Koltuk altı terlemesi için yapılan uygulamada lokal anestetik pomat yeterlidir. Ama el ve ayak terlemesi için zaman zaman basit bir anestezi gerektiğinden işlemi hastane ortamında yapmayı tercih etmekteyiz. Parmaklarımız sinir ağı açısından en yoğun bölgelerimizdir. Dolayısıyla ağrıya çok duyarlıdır. Anestezi işlemi doğru yere doğru miktarda yapılmasını sağlar. Sonuç daha yüz güldürücü olur.
 
Riskleri Var Mıdır?
 
Terleme tedavisinde uygulanan botoks deneyimi olan hekimler tarafından uygulanmalıdır. Eğer doğru uygulama yapılmazsa uygulama yapılan bölgede yanma, karıncalanma veya kas zayıflığı görülebilir.
 
Etkisi ne zaman ortaya çıkar?
 
Uygulamadan 3 gün sonra terlemede azalmalar görülmeye başlanmaktadır. Yaklaşık olarak 5. ve 7. günlerde etki en yüksek düzeye ulaşmakta ve terleme tamama yakın kaybolmaktadır.
 
Bu yazı bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. 

Randevu almak ister misiniz?